MONT TAKIM 05

MONT TAKIM 05
 

Ürün : Ceket ve Pantalon

Kumaş : Gabardin

Özellik : Robalı,fosforlu

REFLEKTÖRLÜ İŞ ELBİSELERİ

Reflektörlü iş elbisesi ve ekipmanları veya donanımları koruyucu iş elbiseleri grubuna ait olup iş güvenliğini sağlamaya yönelik ürünlerdir. Reflektörlü iş elbiselerine birçok yerde rastlayabiliriz. Örneğin itfaiyede, karayollarının bakım çalışmalarında, trafik polislerinde, arama ve kurtarma ekiplerinde ve özellikle gece çalışan birçok değişik belediye ve özel firma işçilerinde ve personelde reflektörlü iş elbiseleri ve donanımları gerekli olmaktadır.

İTFAİYE REFLEKTÖRLÜ İŞ ELBİSELERİ

 

Ülkemizde itfaiye personelinin iş güvenliğinin sağlanmasını amaçlayan yönetmelikler Avrupa mevzuatına uyarlanarak hazırlanmışlardır. Tüm itfaiye personeline gerekli olan kişisel koruyucu donanım ile reflektörlü iş elbiseleri itfaiye müdürlüğü tarafından sağlanmaktadır.

İtfaiye erleri ve itfaiyede çalışanlar bu iş elbiseleri ve donanımlarının kullanımı konusunda bilgilendirilmektedirler.

 

Sağlanan reflektörlü iş elbiseleri ve donanımlarının doğru olarak kullanılması ve kullandıktan sonra muhafaza edildiği ve ait olduğu yere geri koymak itfaiye personelinin ayrıca dikkat etmesi gereken bir husustur.

 

Standartlara uygun olarak üretilmiş ve doğru bir şekilde kullanılan reflektörlü iş elbiseleri ve donanımları son ayrıntısına kadar kendilerinden beklenen şartları yerine getireceklerdir. Bu şekilde mesleki risklerin önlenmesini, sağlığın ve güvenliğin korunmasını ve de risk ve kaza faktörlerinin ortadan kaldırılmasını sağlayacaklardır.

 

İtfaiyecilikte reflektörlü iş elbiseleri, ekipmanları ve aksesuarları arasında birçok çeşitte ürün bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri kişisel koruyucu donanım ile reflektörlü iş elbiseleridir. Reflektör özellikli itfaiye eri iş elbiseleri farklı gruplara ayrılmaktadır. Örneğin yangına giderken giyilen, yangın haricinde kurtarma amaçlı çıkılan görevlerde giyilen iş elbiseleri gibi. Bu tür itfaiye elbiselerinin kol ve bacaklarında ve ayrıca göğüs ve sırtında birer veya ikişer sıra kalın reflektif şeritler yer almaktdır. Reflektif şeritler sayesinde itfaiye erleri her türlü ortamda rahatça fark edilebilmektedirler.

Çalışanların güvenliğini sağlayan, onları çeşitli kazalardan ve risklerden koruyucu özelliklere ve sağlamlığa sahip olan ve onların çalışma esnasında diğer insanlar tarafından kolayca fark edilmelerini sağlayarak ikaz edip, ilgisiz kişileri olay veya çalışma mahallinden uzak tutmaya yarayan reflektörlü iş elbiseleri ve ekipmanları belli bir standarda sahip olmalıdırlar. CE belgeli itfaiye ürünleri bu alanda beklenen kriterleri yerine getirmekte ve bu ürünler gerekli garantiyi verebilmektedir.

REFLEKTÖRLÜ İŞ ELBİSELERİ, EKİPMANLARI ve DONANIMLARI ÖRNEKLERİ:

Reflektörlü Tehlike İşaretleri, İkaz Levhaları ve İşaretleri, İtfaiyeci Elbiseleri, İtfaiyeci Yağmurlukları ve Kabanları, Trafik İkaz Yelekleri, Trafik İş Elbiseler i, Trafik konileri ve Trafik İkaz Şeritleri, Güvenlik İkaz Çakarları, İkaz Lambaları, Reflektörlükler, Trafik Konileri, Turuncu Alan Perdeleri, Zemin İşaretleme Levhaları, Yönlendirme Panoları, Emniyet Bariyerleri, Yasak İşaretleri ve tehlike anında kullanılan İşaret Fişekleri ve benzer birçok ürün bulunmaktadır.